Lexington New Bike Locker
Product code: 110.1435
| Condition Upon Delivery: | Disassembled |
|---|---|
| Country of Origin: | Germany |
| Depth: | 2050 mm |
| Finishing / Treatment: | Sendzimir Galvanised and Powder Coated |
| Height: | 1350 mm |
| Length: | 850 mm |
| Locking Mechanism / Key Type: | Coin Deposit Lock |
| Material: | Steel |
| Opening Height: | 1143 mm |
| Opening Length: | 752 mm |
| Roof Type: | Barrel Roof |
| Weight: | 55 kg |
Close menu
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Materials
(Based on selected configuration below)
Steel
Dimensions
(Based on selected configuration below)
L: 850mm
D: 2050mm
H: 1350mm
W: 55kg
Product code:
110.1435.001.ZG
POA
Price on application
Delivery time
-
Installation / fixing method
This Product can be customised with a range of optional fixtures. If you have any further bespoke requirements get in touch, our sales team will be happy to help.
Get in touchENQUIRY FORM
Looking for a trusted partner in street furniture and external works? Get in touch with BSFG and let’s bring your vision to life.