HopOp500 Light
Save this product:
Compare
HopOp500 Light
Product code: 301.1335
| 2D DWG Available: | Yes |
|---|---|
| 3D DWG Available: | Yes |
| Country of Origin: | Denmark |
| Diameter: | 500 mm |
| External Radius: | 500 ° |
| IP Rating: | IP67 |
| Lighting: | Yes |
| Material: | Rotation Moulded Polyethylene |
| Mounting Options: | Free Standing |
| Number of Seats: | 1 |
| Planter Shape: | Round |
| Power Source: | Wired |
| Recyclable: | Yes |
| Seat Height: | 400 mm |
| Weight: | 7 kg |
Close menu
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Materials
(Based on selected configuration below)
Rotation Moulded Polyethylene
Dimensions
(Based on selected configuration below)
W: 7kg
Product code:
301.1335.001.AM
£634.00
Excl. VAT£760.80 Incl. VAT
Installation / fixing method
This Product can be customised with a range of optional fixtures. If you have any further bespoke requirements get in touch, our sales team will be happy to help.
ENQUIRY FORM
Looking for a trusted partner in street furniture and external works? Get in touch with BSFG and let’s bring your vision to life.