Fu Cigarette Bin
Save this product:
Compare
Fu Cigarette Bin
Product code: 302.1127
| Ashtray: | With Ashtray |
|---|---|
| Ashtray Capacity: | 1 l |
| Capacity: | 1 l |
| Country of Origin: | Italy |
| Designer: | Luigi Vialetto |
| Diameter: | 180 mm |
| Finishing / Treatment: | Powder Coated |
| Height: | 1020 mm |
| Locking Mechanism / Key Type: | Triangular Lock |
| Material: | Stainless Steel Grade 304, Steel |
| Mounting Options: | Surface Mounted |
| Number of Compartments: | 1 |
| Opening: | Top Opening |
| Weight: | 75 kg |
Close menu
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Materials
(Based on selected configuration below)
Stainless Steel Grade 304
Steel
Dimensions
(Based on selected configuration below)
H: 1020mm
W: 75kg
Product code:
302.1127.001.AK
POA
Price on application
For accurate delivery costs, please contact us
Installation / fixing method
This Product can be customised with a range of optional fixtures. If you have any further bespoke requirements get in touch, our sales team will be happy to help.
Designed By:
Luigi Vialetto
ENQUIRY FORM
Looking for a trusted partner in street furniture and external works? Get in touch with BSFG and let’s bring your vision to life.